M.v.B. (onderwijsmedewerker)

M.v.B. (onderwijsmedewerker)

Op de school waar ik werk is gelukkig gekozen om de adviezen op twee punten aan te passen zodat ze minder belastend zijn voor kinderen: 1. De school legt uit dat ze niet achter het advies van mondkapjes voor groep 7 en 8 staat omdat het gevoelens van onveiligheid (je bent een gevaar voor elkaar) bij de leerlingen zal vergroten; ze neemt het overheidsadvies niet over (en hoopt dat ouders daarin meegaan!). 2. De school heeft ook besloten dat ze geen verschil wil maken in quarantaineduur tussen kinderen die wel getest worden en kinderen die dat niet worden: bij een positieve test in de klas blijft gewoon de héle klas 10 dagen thuis!

Natuurlijk zijn er nog altijd dingen die onze school niet zoals normaal doet (ook al is het slechts een dringend advies), m.n. dat leerkrachten op één dag geen contact mogen hebben met kinderen uit meerdere klassen, dat er voor groepsleerkrachten die in 2 klassen werken zelfs een dag tussen moet zitten. Maar al met al is dit misschien wel één van de ‘relatief’ meer gezonde oplossingen voor de heropening.

Share this post